Free songs
PIRC

Rozporządzenie budynkowe

Dokumenty


ArtykułyRem Budex – nowoczesny czyli jaki?

Inwestor, firma Rem Budex, zaprosił do wykonania nowoczesnej instalacji telekomunikacyjnej firmę Diomar. Instalacja jest zgodna
z wymaganiami w zakresie instalacji telekomunikacyjnych (teletechnicznych) określonych w Warunkach Technicznych od czasu nowelizacji z lutego 2013 roku (Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012r., Dz. Ust. Poz.1289 z dnia 22.11.2012). Artykuł ukazał się w Magazynie Warunki Techniczne nr 37.

CZYTAJ WIĘCEJ


Nowy standard infrastruktury teletechnicznej w budownictwie mieszkaniowym  w Polsce

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. wyznaczyło nowy, znacznie wyższy standard dla instalacji telekomunikacyjnych w budownictwie wielorodzinnym oraz jednocześnie może być wskazówką, jak wykonywać nowoczesne instalacje teletechniczne w budownictwie jednorodzinnym. W każdym budynku wielorodzinnym zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej, który otrzymał pozwolenie na budowę po 23 lutego 2013 r. lub jest planowany remont wymagający pozwolenia na budowę, musi zostać wykonana infrastruktura kablowa zakończona Telekomunikacyjną Skrzynką Mieszkaniową w każdym lokalu.

CZYTAJ WIĘCEJ


Odbierać sygnał z Kosmosu. 30.lecie telewizji satelitarnej w Polsce

Wyniesienie na orbitę geostacjonarną satelity ASTRA 1A rozpoczęło 30 lat temu erę telewizji satelitarnej w Polsce. Od tego momentu Polacy po raz pierwszy mogli odbierać zagraniczne kanały. W tym czasie też na masową skalę na fasadach budynków zaczęły pojawiać się anteny do odbioru sygnału z satelity.

CZYTAJ WIĘCEJ

 


Podstawowe błędy przy budowie instalacji teletechnicznych w budynkach wielorodzinnych

Jak w prosty sposób sprawdzić czy instalacje TV-2sat., światłowodowe, koncentryczne i parowe (skrętka) są prawidłowo wykonane?

POBIERZ  PDF

 


Korzyści z wprowadzenia Rozporządzenia Budynkowego

Korzyści z wprowadzenia Rozporządzenia Budynkowego

Od 23 lutego 2013 r. obowiązuje nowelizacja Rozporządzenia Budynkowego w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 22 listopada 2012 r., poz. 1289. Nowelizacja Rozporządzenia zapewnia dostęp do sygnałów TV i SAT w jakości na jaką najczęściej nie może pozwolić sobie indywidualny odbiorca.

CZYTAJ WIĘCEJ


4 lata po wprowadzeniu Rozporządzenia Budynkowego

W dniach 22-24 marca 2017 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, odbyły się XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2017, które były połączone z Wystawą TELETECHNIKA 2017.

CZYTAJ WIĘCEJ


Wszystko z jednego gniazdka

Jeszcze kilka lat temu typowy polski dom czy kamienica oblepione były satelitarnymi antenami, po elewacjach zwisały kable, a na klatkach schodowych piętrzyły się różnego rodzaju puszki należące do operatorów sieci kablowych czy telekomunikacyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ


Zmiany w kodeksie budowlanym w kontekście spraw teletechnicznych

W lutym tego roku miną 4 lata od wejścia w życie rewolucyjnej nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. Ust. poz. 1289 z 2012 r.), która – jak przystało na XXI wiek – wprowadziła swobodny wybór sposobu od-bioru telewizji i radia, poprzez zainstalowanie na każdym budynku wielorodzinnym anten do odbioru radia, telewizji naziemnej DVB-T i telewizji satelitarnej, a także dostępu do telewizji kablowej.

Jaki to ma związek z Kodeksem budowlanym i planowanymi zmianami w 2017 roku?

CZYTAJ WIĘCEJ

POBIERZ PDF


Pięć kabli do każdego mieszkania – Jacek Kosiorek

Pięć kabli do każdego mieszkania to strata czy zysk?

Unia Europejska oczekuje, że we wszystkich krajach UE do 2020 r. prawie 50% społeczeństwa będzie miało dostęp do Internetu o prędkościach co najmniej 100 Mb/s, a pozostała część do Internetu o przepustowości minimum 30 Mb/s.

CZYTAJ WIĘCEJ

POBIERZ PDF


Instalacja zbiorowa i satelitarna – Jacek Kosiorek

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nr 1289 z dnia 6 listopada 2012 r, które weszło w życie dnia 23 lutego 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych (WT), nakłada na inwestorów obowiązek wybudowania instalacji zbiorowej do odbioru programów naziemnych radiowych DAB i telewizyjnych DVB-T oraz instalacji satelitarnej dla dwóch satelitów. Budynki wielorodzinne to takie, które posiadają powyżej dwóch lokali mieszkalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

POBIERZ PDF


Poznań Media Expo 2014 – relacja w TV SAT Magazyn nr 05.14

Kolejna edycja Poznań Media Expo 2014 odbyła się pod hasłem „Przyszłość rynku medialnego w Polsce”.

Zobacz artykuł


POZNAŃ MEDIA EXPO 2013, 5-7 kwietnia 2013 roku

Piąta, jubileuszowa edycja POZNAŃ MEDIA EXPO 2013 odbyła się pod Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Prezydenta Miasta Poznania na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Cały artykuł w Magazynie TELEKABEL & digital tv


POZNAŃ MEDIA EXPO 2012, 19 – 21 kwietnia 2012 roku

Czwarta edycja POZNAŃ MEDIA EXPO 2012 odbyła się we współpracy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównym tematem tegorocznej edycji był proces cyfryzacji sygnału telewizji naziemnej – zbliżający się moment wyłączenia nadawania sygnału analogowego. Artykuł w TV-SAT Magazyn nr 03.12.

POZNAŃ MEDIA EXPO 2012


Produkty


System dystrybucji sygnałów satelitarnych Rack-SAT w szafach i stojakach 19”

www.rack-sat.pl


Moduł Teletechniczny. Systemowy punkt styku 19”. (MT-800/19)

Karta katalogowa


Prezentacje