Free songs
PIRC

Aktualności 2018′

ARCHIWUM: 2019 <> 2020 <> 2021 <> 2022TELETECHNIKA 2018 i Poznań MEDIA EXPO 2018

TELETECHNIKA 2018 i Poznań MEDIA EXPO 2018
W dniach 31.01-2.02 2018 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, pod patronatem TVP i UKE odbyły się Targi ELEKTROTECHNIKA 2018 oraz Konferencja i Wystawa TELETECHNIKA 2018 pod hasłem: „Nowoczesne instalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych – 5 lat Rozporządzenia Budynkowego”.
CZYTAJ WIĘCEJ

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej
oraz Forum Telewizji Lokalnych PIKE
(Aktualizacja)

Prezes Jacek Silski uczestniczył w Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej oraz Forum Telewizji Lokalnych PIKE.
CZYTAJ WIĘCEJ

Warsztaty Nadzoru Budowlanego Falenty 15-16 maja 2018 r. z udziałem Jacka Kosiorka, Wiceprezesa Zarządu PIRC

Warsztaty Nadzoru Budowlanego Falenty 15-16 maja 2018
W dniach 15-16 maja br. w Falentach odbyły się, zorganizowane przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Warsztaty Nadzoru Budowlanego dla służb nadzoru budowlanego województwa mazowieckiego.
CZYTAJ WIĘCEJ

Cyfrowe radio DAB+ dla lokalnych nadawców

WROCŁAW – Radio Wrocław, Politechnika Wrocławska i Instytut Łączności we Wrocławiu połączyły siły by uruchomić jednoczęstotliwościową sieć (SFN) DAB+ dla małych i lokalnych nadawców we Wrocławiu i okolicy.
CZYTAJ WIĘCEJ

Patronat PIRC – Konferencja PLNOG20

19-20 marca w Warszawie odbędzie się dwudziesta, jubileuszowa edycja konferencji PLNOG, którą patronatem objęła Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Patronat PIRC – Poznań Media Expo 2018

Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej objęła patronatem wystawę Poznań Media Expo, włączoną do targów SECUREX, które odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2018 roku.
CZYTAJ WIĘCEJ

FTTH – czyli po co komu światłowód do domu

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją Prospera Biernackiego, Małgorzaty Szablewskiej oraz Marty Szymowskiej zatytułowaną „FTTH – czyli po co komu światłowód do domu”.
CZYTAJ WIĘCEJ

Prezes PIRC Jacek Silski otrzymał tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 w kategorii Otoczenie biznesu

Wyniki Konkursu zostały ogłoszone 31 stycznia 2018 r. podczas Targów ELEKTROTECHNIKA i Targów ŚWIATŁO w Warszawie.
CZYTAJ WIĘCEJ

European Radio Show 2018

Tegoroczna edycja konferencji Salon de la Radio/European Radio Show przyciągnęła niemal 6000 uczestników. Mogli oni tam spotkać 120 wystawców i uczestniczyć w ponad 100 sesjach konferencyjnych, dyskusjach panelowych i warsztatach, prowadzonych przez 200 prelegentów, specjalistów z branży radiowej.

CZYTAJ WIĘCEJ


Targi TELETECHNIKA 2018 – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Targów TELETECHNIKA 2018.

ZOBACZ FOTORELACJĘ


Patronat PIRC – Targi ELEKTROTECHNIKA 2018

Targi ELEKTROTECHNIKA pod patronatem TVP oraz UKE 31 stycznia – 2 lutego 2018, Warszawa EXPO XXI.

W imieniu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej (PIRC) zapraszamy do udziału w Targach ELEKTROTECHNIKA 2018 oraz Konferencji i Wystawie TELETECHNIKA 2018: „Nowoczesne instalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych – 5 lat Rozporządzenia Budynkowego”.

CZYTAJ WIĘCEJ


Wszystko z jednego gniazdka

Jeszcze kilka lat temu typowy polski dom czy kamienica oblepione były satelitarnymi antenami, po elewacjach zwisały kable, a na klatkach schodowych piętrzyły się różnego rodzaju puszki należące do operatorów sieci kablowych czy telekomunikacyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ


Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej objęła patronatem VIII Konferencję Bezpieczeństwa Narodowego

PIRC objęło patronatem VIII Konferencję Bezpieczeństwa Narodowego organizowaną w ramach oficjalnych Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pan Prezes Jacek Silski jest Członkiem Rady Programowej Konferencji.

CZYTAJ WIĘCEJ


Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej dołączyła do grona członków wspierających Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

ZPP „z urzędu” angażuje się w sprawy dotyczące wszystkich przedsiębiorstw – zarówno w Polsce, jak i na poziomie europejskim poprzez nasze biuro w Brukseli. W sprawy branżowe w Polsce i w Brukseli, ZPP angażuje się z inicjatywy zainteresowanej branży. W sprawy członków w Polsce i w Brukseli, ZPP angażuje się z inicjatywy Członka.

CZYTAJ WIĘCEJ


Korzyści z wprowadzenia Rozporządzenia Budynkowego

Korzyści z wprowadzenia Rozporządzenia Budynkowego

Od 23 lutego 2013 r. obowiązuje nowelizacja Rozporządzenia Budynkowego w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 22 listopada 2012 r., poz. 1289. Nowelizacja Rozporządzenia zapewnia dostęp do sygnałów TV i SAT w jakości na jaką najczęściej nie może pozwolić sobie indywidualny odbiorca.

CZYTAJ WIĘCEJ


Wystąpienie Prezesa Jacka Silskiego w programie „Witaj Wielkopolsko!” na temat Rozporządzenia Budynkowego

Wywiad przeprowadzony został 6 września w Telewizji Poznań. Wystąpienie Prezesa PIRC przedstawione zostało w 102 minucie audycji.

CZYTAJ WIĘCEJJacek Silski Prezes PIRC w programie „Pytanie na Śniadanie” na temat dostępu do telewizji w nowym mieszkaniu

„Kupuję mieszkanie-jakie mam prawa?”

CZYTAJ WIĘCEJ


Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018, 8-9 października, Kraków


Wystawa IBC 2018 w Amsterdamie

Wystawa jak zwykle przyciągnęła największych operatorów satelitarnych, prezentujących najnowocześniejsze technologie nadawcze transformujące branżę telewizyjną. Relacja z Wystawy ukazała się w najnowszym Magazynie Telewizji Cyfrowej SAT KURIER 9-10/2018, str. 31-34. Wśród wystawców znalazły się firmy członkowskie PIRC: EUTELSAT, SES oraz BCAST z rozwiązaniem DABCAST.

CZYTAJ WIĘCEJ


ARCHIWUM: 2017 <> 2016 <> 2015