Free songs
PIRC

Aktualności 2020′

ARCHIWUM: 2021 <> 2022Relacja z debaty „Innowacyjność – Chmura – Cyberbezpieczeństwo”

8 grudnia odbyła się debata klubowa, zorganizowana przez Executive Club. Po raz kolejny eksperci w dziedzinie technologii chmury oraz cyberbezpieczeństwa spotkali się w celu omówienia istotnych kwestii dotyczących innowacji cyfrowych i bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie odbyło się online, a transmisję na żywo można było śledzić na kanale YouTube.

CZYTAJ WIĘCEJ


Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo

8 grudnia odbędzie się debata organizowana przez Executive Club, która skupi grono wybitnych ekspertów z zakresu cyfryzacji i bezpieczeństwa. Spotkanie toczyć się będzie w formule online, a transmisja zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie You Tube.

Osią tematyczną spotkania będą innowacyjne technologie, które służą rozwojowi  cyberbezpieczeństwa oraz usług chmurowych. Debata stanowić będzie odpowiedź na pytania dotyczące olbrzymich inwestycji w cyfryzację oraz narastającego zagrożenia w sferze cyfrowej. Eksperci poruszą zagadnienia dotyczące ochrony firm i pracowników przed cyber-atakami, omówią rolę i zastosowanie usług chmurowych w dobie pracy zdalnej. Wspólnie zastanowimy się nad rolą nowych technologii w budowaniu bezpiecznego ekosystemu cyfrowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem m.in. Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej. 

Wśród partnerów wydarzenia są: Atende, Alfavox, Huawei Polska, SimplicITy, Nord Partner.


TELESKOP – codzienny program informacyjny Wielkopolski – wypowiedź  Prezesa Izby Pana Jacka Silskiego  

Wywiad na temat ustanowienia kolejnych  ograniczeń w związku z pandemią, dotyczący między innymi, nabywania sprzętu RTV-AGD oraz komputerowego przez osoby starsze, które kupują tylko w sklepach stacjonarnych, ponieważ nie są biegłe w zakupach internetowych.

(7 minuta programu, wypowiedź Prezesa Silskiego w 9.30 min. programu)

ZOBACZ


Relacja z Konferencji „Top Industry Summit” 2020

14 października w Hotelu The Westin Warsaw odbyła się konferencja „Top Industry Summit”. Podczas Konferencji dyskutowano o kluczowych kierunkach rozwoju przemysłu. PIRC objęła  IX już edycję Konferencji swoim Patronatem.

CZYTAJ WIĘCEJ


6. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020

Europejskie Centrum Biznesu zaprasza na 6. edycję Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020, który odbędzie się w Lublinie w Międzynarodowych Targach Lubelskich dniach 5-6 października br. Tematem przewodnim Szczytu będzie: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konferencja online PIKE 2020

W dniach 30.09 – 2.10.2020 r. odbędzie się Konferencja online PIKE 2020 pod hasłem: Nowy świat – nowe wyzwania.

CZYTAJ WIĘCEJ


Targi SECUREX przełożone na 2021

Zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przełożeniu terminu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX na 26-28 kwietnia 2021 r. 

CZYTAJ WIĘCEJ


Telewizja Polska i Emitel prowadzą testy emisji telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2

Telewizja Polska i Emitel, Firmy Członkowskie PIRC,  prowadzą testy emisji telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2. Pierwszy etap zaplanowany jest wstępnie na 3 miesiące. Sygnał jest emitowany z obiektów Emitel w Krakowie i Katowicach. Na kanale 27 w ramach SFN (Single Frequency Network) nadawane są programy TVP Kultura HD, TVP Polonia HD oraz TVP Rozrywka.

Sygnał jest dostępny dla ponad 6 mln mieszkańców województw śląskiego i małopolskiego. Testy nowego standardu pomogą widzom sprawdzić poprawność odbioru programów a Emitel pozwolą przygotować się do migracji do nowego standardu.

CZYTAJ WIĘCEJ


IX edycja konferencji Top Industry Summit już wkrótce w Warszawie!

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży przemysłowej – konferencja Top Industry Summit odbędzie się 14 października w The Westin Warsaw. Zwieńczeniem całodniowej części merytorycznej wydarzenia będzie wieczorna gala rozdania statuetek „Diamenty Top Industry”.

Celem konferencji jest zainicjowanie otwartej debaty  pomiędzy autorytetami biznesowymi i naukowymi o wyzwaniach, jakie stwarza postępująca czwarta rewolucja przemysłowa. Zaproszeni eksperci ze świata nauki i biznesu podzielą się swoją wiedzą dotyczącą aktualnych trendów i technologii panujących w branży. Wśród poruszonych zagadnień będą m.in.: Machine Learning, IoT, Big Data, Digital Twins. Przybliżone zostaną też konkretne procesy takie jak budowa inteligentnej fabryki krok po kroku, automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw oraz realizacja strategii sektora energetycznego w drodze do neutralności klimatycznej. Opowiemy też o zagrożeniach dla biznesu oraz odpowiemy na pytanie czy proptech zminimalizował skutki pandemii?

Zgodnie z tradycją, zwieńczeniem konferencji będzie wieczorna gala rozdania „Diamentów Top Industry”. Kapituła konkursowa uhonoruje w ten sposób wyróżniające się spółki oraz osobowości branży za najważniejsze osiągnięcia, projekty i inwestycje zrealizowane na przestrzeni minionego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ


Targi Poznań MediaExpo 2020 pod Patronatem Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej

#WRACAMYDOGRY to zainicjowana, między innymi, przez Grupę MTP kampania. Od września rusza pełen program wydarzeń targowych. Trwają przy­go­to­wa­nia do Tar­gów SECUREX – Poznań MediaExpo 2020, które mają się odbyć w dniach 18 – 20 listo­pada 2020 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Impact’20 Connected Edition

W dniach 23 i 24 września 2020 odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie hybrydowe, które łączy aktywności online i offline.

W bezpiecznie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie spotkają się najważniejsze osoby ze świata biznesu oraz kluczowi decydenci nadający kształt polskiej gospodarce. Wystąpią na scenie na żywo, wezmą udział w dyskusjach tematycznych, roundtables oraz warsztatach. Jednocześnie wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformie Impact Online oraz Stronie Głównej Wirtualnej Polski.

Czytaj więcej


BCAST dołącza do Grupy Polsat

BCAST, polski alternatywny operator radiodyfuzyjny, zyskał nowego udziałowca, którym został Cyfrowy Polsat. Nowy partner wniesie do BCAST bogate zaplecze technologiczne oraz obszerne know-how z zakresu telekomunikacji. Współpraca obu podmiotów będzie miała wymiar nie tylko technologiczny, ale też biznesowy, otwierając dla BCAST nowe rynkowe możliwości i perspektywy rozwoju. Z kolei Grupa Polsat zyska dodatkowy potencjał do planowania i rozwoju swojej sieci radiowej.

SZCZEGÓŁY


Impact re:action 2020 connected by Krakow – Patronat Instytucjonalny PIRC

Ze względu na sytuację zdrowotną w Polsce i na świecie, zmieniono formułę Kongresu Impact`20 Edycja 5.0, który miał odbyć się w  Krakowie, w dniach 3-4 czerwca 2020 r. – zorganizowano wydarzenie online Impact re:action connected by Krakow , które odbedzie się w zbliżonym terminie, 3 czerwca, a  które Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej obejmie, podobnie jak to było w poprzedniej wersji,  Patronatem Instytucjonalnym.

Impact re:action to pierwsze wydarzenia gospodarcze, organizowane przez Impact 100% online, podzielone na trzy główne ścieżki tematyczne (digital economy, next health oraz borderless science), w ramach których grupy eksperckie zaprezentują konkretne pomysły i strategie dotyczące przyszłości: Cyfrowej Gospodarki, Biotechnologii oraz Cyfrowej Nauki.

Do udziału zaproszeni zostali liderzy biznesu i kluczowi decydenci, nadający kształt gospodarce w nowym świecie. O nowych regułach rządzących ekonomią, polityką i biznesem opowiedzą m.in.: Jadwiga Emilewicz, Wicepremier, Ministerstwo Rozwoju, Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju, Piotr Arak, Polski Instytut Ekonomiczny, Janusz Cieszyński, Ministerstwo Zdrowia, Justyna Orłowska, Ministerstwo Cyfryzacji, a także Bartosz Ciołkowski, Mastercard, Kai Keller, World Economic Forum, John Cohn, MIT-IBM Watson AI Lab, Esther Wójcicki, Planet3 i wielu innych.Wydarzenie odbędzie się na specjalnie zaprojektowanej platformie Impact Online.

Start: 3 czerwca, godz. 13:00.

 Użytkownicy zarejestrowani na platformie Impact Online otrzymają bezpłatny dostęp do raportów prezentowanych podczas wydarzenia oraz dodatkowych materiałów i nagrań wystąpień.

Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji: https://impactcee.com/reaction/2020/pl/start/


„Budynek Mazowsza Roku 2019 z najlepszą instalacją teletechniczną”

W tym roku po raz pierwszy w ramach X Wystawy TELETECHNIKA 2020 został zorganizowany KONKURS „Budynek Mazowsza Roku 2019 z najlepszą instalacją teletechniczną”.

CZYTAJ WIĘCEJ


Raport XVIII Targów ELEKTROTECHNIKA i X Wystawy TELETECHNIKA

XXVIII edycja Międzynarodowych Targów Światło oraz XVIII edycja Międzynarodowych Targów Elektrotechnika to jedna z najważniejszych w roku 2020, nie tylko w Polsce ale i w Europie, prezentacji produktów, technologii, innowacji z szeroko pojętego obszaru oświetlenia, elektrotechniki, automatyki, teletechniki i nowych technologii. Targi uzupełniało pięć, wydzielonych dodatkowo, specjalnych stref wystawowych: Elektromobliności, OZE, Automatyki Budynkowej, Oświetlenia Terenów Publicznych i Teletechniki (X Wystawa Teletechnika 2020). Wydarzenie odwiedziło prawie 7 tysięcy osób, a w specjalistycznych szkoleniach, towarzyszących targom, wzięło udział blisko 1350 specjalistów z terenu całej Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ


Impact`20 Edycja 5.0 – Patronat PIRC

Na scenie Impact`20 pojawią się liderzy biznesu, nauki, administracji czy szefowie startupów zmieniających obecne modele biznesowe i społeczne. Dyskusje będą toczyć się w ramach 11 ścieżek tematycznych – next health, mobility, finance & e-commerce, applied AI, 5G & cloud solutions, planet tech, tech for wellbeing, green economy, open science, future industry, space czy smart construction. Wydarzenie zgromadzi 6000 uczestników z kilkudziesięciu krajów oraz ponad 250 speakerów na 6 scenach. Impact’20 stanowi potężną platformę prezentacji, dyskusji i doświadczania gospodarki przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ


Rozstrzygnięto 4.edycję Konkursu Osobowość Roku 2019!

W Konkursie Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej, Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Stowarzyszenia Energetyków Polskich oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej ogłoszono laureatów.

• W kategorii NAUKA tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 otrzymał dr inż. Marek Łoboda
• W kategorii GOSPODARKA tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 otrzymali ex aequo mgr Zbigniew Błażejewski oraz mgr inż. Krzysztof Wieczorkowski
• W kategorii OTOCZENIE BIZNESU tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 otrzymał mgr inż. Marcin Ocioszyński

Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 odbyła się 5 lutego 2020 roku w Warszawie podczas Uroczystej Gali Otwarcia XVIII Międzynarodowych Targów Elektrotechnika 2020 oraz X Jubileuszowej Wystawy Teletechnika i XXVIII Międzynarodowych Targów Światło 2020.

Kapitule Konkursowej przewodniczył prof. dr hab. Wojciech Radomski.

CZYTAJ WIĘCEJ


„Smart Communications & Technology Forum – power grid inventory” – Patronat Honorowy PIRC

27 lutego 2020 roku w Warszawie już po raz dziewiąty odbędzie się SC&TF w całości poświęcone tematyce szeroko pojętego zarządzania i eksploatacji majątku sieciowego energii elektrycznej. Motywem przewodnim Forum są wdrożenia spółek z wykorzystaniem technologii inteligentnych (smart grid), inwentaryzacja, paszportyzacja i inspekcja sieci energetycznej. Wydarzenie będzie również okazją do wymiany doświadczeń na temat uregulowań prawnych dotyczących paszportyzacji i inwentaryzacji majątku sieciowego w kontekście prawa krajowego i europejskiego.

Głównym celem Forum jest zgromadzenie dystrybutorów energii elektrycznej i ekspertów z zakresu smart grid z wielu krajów, celem wymiany doświadczeń w zakresie najnowszych osiągnięć. Uczestnicy konferencji każdorazowo mają okazję zweryfikować stan rozwoju i wdrożenia inteligentnych technologii w naszym kraju na tle doświadczeń zagranicznych. Wydarzenie jest największym w Polsce spotkaniem specjalistów z tej dziedziny. W jego minionych ośmiu edycjach, udział wzięło łącznie ponad 1600 reprezentantów sektora dystrybucji i transmisji energii z Polski i Europy.

CZYTAJ WIĘCEJ


XXVIII Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2020, XVIII Targi Elektrotechnika 2020 i X Wystawa Teletechnika 2020

Już 5 lutego 2020 r. rozpoczną się w Warszawie Targi ŚWIATŁO 2020, Targi ELEKTROTECHNIKA 2020 i Wystawa TELETECHNIKA 2020. Ponad 400 wystawców, 4 hale wystawowe 13 tys. m2, bogata oferta pokazowo-wystawowa systemów, aparatury, urządzeń i rozwiązań dla sieci energetycznych, instalacji elektrycznych, instalacji teletechnicznych, elektromobilności, OZE i oświetlenia. W ramach Targów organizowane są 24 szkolenia i specjalistyczne warsztaty, spotkania branżowe i pokazy na terenie targowym.

Podczas Uroczystej Gali, pierwszego dnia targów, ogłoszone zostaną i wręczone nagrody w Konkursach: Najlepszy wyrób Targów, Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2019 roku, Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2019 roku oraz Budynek Mazowsza roku 2019.

W czasie uroczystości dowiemy się kto został laureatem Konkursu Osobowość Roku 2019 – tytuł nadawany w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu.

Centrum Targowe EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14


30 lat TV SAT MAGAZYN – Uroczysta GALA Jubileuszowa w Teatrze Wielkim w Łodzi

TV Sat Magazyn ma już 30 lat. Uroczysta Gala odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej została wyróżniona statuetką – podziękowaniem „za owocną współpracę i wybitny wkład w rozwój polskiego pejzażu satelitarno – kablowego”. Podziękowania trafiły również do firm, które od lat współpracują z TV SAT MAGAZYN. Wśród wyróżnionych znalazła się firma DIOMAR – Członek PIRC.

CZYTAJ WIĘCEJ


Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych

Opublikowano Rozporządzenie w sprawie odbiorników DVB-T2.

CZYTAJ WIĘCEJ


Rzeczpospolita: „Koniec monopolu na kablówkę i internet”

Skończy się monopol operatorów telekomunikacyjnych! Nowela megaustawy o rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych zawiera kilka ważnych zmian. Artykuł na ten temat ukazał się w „Rzeczpospolitej”, 24 października.

CZYTAJ WIĘCEJ


Międzynarodowe Targi Elektrotechnika 2020 – Okazja do zaprezentowania oferty w Warszawie!

5-7 lutego 2020 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2020, które, jak co roku połączone będą z 10.Jubileuszową Wystawą TELETECHNIKA 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ


TOP INDUSTRY SUMMIT – Patronat PIRC

TOP INDUSTRY SUMMIT - Patronat PIRC
Forum przyświeca idea debaty o wyzwaniach jakie stwarza postępująca czwarta rewolucja przemysłowa w gronie największych firm z polski i zagranicy.

Celem konferencji jest pokazanie, w jaki sposób różne sektory produkcyjne zmieniają się aby osiągnąć miano liderów rewolucji 4.0. Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala wręczenia „Diamentów Top Industry”.

CZYTAJ WIĘCEJ


10. edycja SMART CITY FORUM. Inteligentne miasta nie tylko dla największych – podsumowanie.

18 i 19 września 2019 r. odbyła się 10.Jubileuszowa edycja Smart City Forum.

Na Kongres już od 5 lat zapraszani są przedstawiciele administracji publicznej, sektora dostawców innowacyjnych usług oraz eksperci w dziedzinie Smart City.

CZYTAJ WIĘCEJ


Podsumowanie 8.Edycji Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech.

Zakończyła się jesienna, 8.Edycja Forum Nowoczesnej Produkcji.IndustryTech, która odbyła się 23 i 24 września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.

Przedstawiciele największych firm produkcyjnych oraz eksperci z Polski i z zagranicy dyskutowali o przyszłości nowoczesnych przedsiębiorstw i trendach związanych z Fsektorem. Podczas dwóch dni kongresu odbyło się 5 sesji tematycznych, 10 wystąpień, 5 debat i 12 stołów w sesji round tables. W wydarzeniu wzięło udział 50 prelegentów oraz 500 uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ


X WYSTAWA TELETECHNIKA 2020

Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej wraz ze Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI oraz Agencją SOMA, jak co roku, zaprasza do udziału w 10.Jubileuszowej Wystawie TELETECHNIKA 2020, która odbędzie się w dniach 5 – 7 lutego 2020 roku. Wystawa organizowana jest w ramach Targów ELEKTROTECHNIKA i jest jedynym takim wydarzeniem w Polsce!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH!

CZYTAJ WIĘCEJ


ARCHIWUM: 2019 <> 2018 <> 2017 <> 2016 <> 2015