Free songs
PIRC

Aktualności 2021′

ARCHIWUM: 2022Top Industry Summit 2021

Konferencja Top Industry Summit 2021 dedykowana jest reprezentantom sektora przemysłowego, a także firmom kooperującym. Tematami przewodnimi dyskusji panelowych będą m.in. automatyzacja, robotyzacja, uczenie maszynowe, IoT, a także implementacja nowych rozwiązań oraz technologii w produkcji i logistyce. Poruszona zostanie także kwestia odnawialnych źródeł energii, przemysłu 4.0 oraz przemysłu chemicznego. Ze względu na kooperacje przemysłu z wieloma branżami, wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców rozwiązań przemysłowych.

Podsumowaniem Konferencji będzie Gala, podczas której wręczone zostaną „Diamenty Top Industry”.
CZYTAJ WIĘCEJ

48 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE – fotorelacja

48 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE odbyła się dniach 4-5 października 2021 roku w Łodzi pod hasłem „Vabank w Mediach i Telekomunikacji” i zgromadziła 350 uczestników oraz ponad 200 przed ekranami. Realizowana w formie hybrydowej Konferencja, była pierwszym od dwóch lat spotkaniem branży medialnej i operatorskiej, odbywającym się nie tylko w przestrzeni wirtualnej.
FOTORELACJA

48 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE

W dniach 4-5 października 2021 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi oraz Online odbędzie się 48 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL.

Program tegorocznego spotkania przewiduje dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów szczególnie po okresie pandemii. Do udziału w Konferencji zostali zaproszeni znakomici Goście – przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych, a także instytucji regulacyjnych, Parlamentu oraz Rządu. Wspólnie będziemy dyskutować, jak obecne zmiany rynkowe wpływają na prowadzenie biznesu, rozumienie prawa oraz na kształt otoczenia instytucjonalnego i na samych konsumentów.

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE, to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, które od lat stanowi neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie CEE.
Konferencji towarzyszy Wielka Gala, w trakcie której po raz 16 zostaną wręczone statuetki w Festiwalu o nagrodę „Tytanowego Oka” oraz prestiżowa nagroda Operatorów Telewizji Kablowej „Złota PIKE”.
CZYTAJ WIĘCEJ

„Digital Company. Trendy i technologie, które zmieniają biznes” – trzecia edycja debaty o cyfrowej transformacji biznesu

28 września w hotelu Regent w Warszawie odbędzie się organizowana przez Executive Club debata „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”. Tematami przewodnimi części merytorycznej wydarzenia będą zagadnienia dotyczące digitalizacji i automatyzacji oraz cyberbezpieczeństwa.

Trzecia edycja wydarzenia będzie okazją do dyskusji między ekspertami z sektora IT, dostawcami rozwiązań, oraz przedstawicielami firm na co dzień wykorzystujących oferowane rozwiązania z zakresu nowych technologii i digitalizacji. Podczas debaty poznamy odpowiedzi m. in. na pytania: jakie działania musi podjąć każda firma aby osiągnąć przewagę ekonomiczną w cyfrowym świecie, jak digitalizacja może poprawić produktywność firm, jakie korzyści daje chmura i jakie są zagrożenia związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych w chmurze? Dowiemy się również jak zapewnić skalowalność potrzebną do szybkiego rozwoju firmy poprzez kompleksową cyfryzację procesów i usług. Zwieńczeniem dyskusji panelowych będzie kolacja połączona z wieczorem networkingowym.

Aktualne informacje o wydarzeniu będą udostępniane na stronie Organizatora: executiveclub.pl

Udział w wydarzeniu przeznaczony jest dla przedstawicieli kadry zarządzającej firm działających na polskich i zagranicznych rynkach.


Kampania informacyjna DVB-T2/HEVC

W przyszłym roku w Polsce zmieni się sposób nadawania programów cyfrowej telewizji naziemnej. Już teraz powinniśmy przygotować się na nadchodzące zmiany i upewnić się, że kupując nowy telewizor będzie on poprawnie odbierać treści nadawane w standardzie DVB-T2 z kodekiem HEVC. Najwcześniej nowy standard DVB-T2/HEVC pojawi się w województwie lubuskim – 28 marca 2022 roku. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem ogólnopolskiej kampanii informacyjnej DVB-T2/HEVC, która rozpocznie się najpóźniej w połowie lipca tego roku. Jej założeniem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Na potrzeby kampanii powstała rządowa strona dedykowana DVB-T2/HEVC.

CZYTAJ WIĘCEJ


Wyróżnienie dla PIRC od ZPP

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił Prezesa Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, Pana Jacka Silskiego za wieloletnią, efektywną aktywność regionalną w województwie wielkopolskim, na rzecz rozwoju i integracji środowiska przedsiębiorców.


Telewizja DVB-T2 dla hoteli

Już w połowie przyszłego roku zmieni się standard nadawania telewizji DVB-T na DVB-T2 / HEVC. Czy właściciele małych hoteli i pensjonatów będą musieli wymienić starsze telewizory na nowe lub dokupić do każdego przystawkę DVB-T2?

CZYTAJ WIĘCEJ


Nowa data trzech imprez targowych

19 Międzynarodowych Targów Elektrotechnika

19. Międzynarodowych Targów Elektrotechnika, 29. Międzynarodowych Targów Światło oraz Targów Automaticon: 26-28 stycznia 2022

Targi Elektrotechnika, Targi Światło oraz Automaticon z powodu trwającej pandemii zostały przeniesione na początek 2022 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ


Electromobility in Smart City – debata Executive Club

Electromobility in Smart City

19 maja 2021 roku odbędzie się organizowana przez Executive Club debata pod hasłem „Electromobility in Smart City”. Celem spotkania jest merytoryczna dyskusja na temat zrównoważonego rozwoju miast w dobie postępu technologii. Transmisja wydarzenia zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.

Zaproszeni prelegenci poruszą najbardziej aktualne zagadnienia związane z planem rozwoju Smart Cities i elektromobilnością. Tematyka panelu dyskusyjnego obejmie znaczenie inteligentnych narzędzi dla zarządzania zasobami infrastruktury, potencjał internetu rzeczy oraz wpływ nieustannie wzrastającego udziału elektromobilności na krajowy system energetyczny. Eksperci poruszą także kwestie zintegrowanej sieci telekomunikacyjnej i zmiany roli operatora oraz innowacyjne rozwiązania dla systemów zarządzania energią. Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia pojawiać się będą na stronie organizatora:
CZYTAJ WIĘCEJ


Refarming – ważna zmiana w naziemnej telewizji cyfrowej (Warunki Techniczne nr 38/2021)

Telewizję naziemną czekają wkrótce duże zmiany, gdyż zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej część pasma obecnie wykorzystywanego przez telewizję naziemną zostanie przeznaczona na rozwój telefonii komórkowej w standardzie 5G.

Powoduje to konieczność zwolnienia pasma 700M Hz oraz reorganizację multipleksów telewizji naziemnej. Proces ten jest nazywany „refarmingiem” częstotliwości. O rozwiązaniach technicznych firmy DIOMAR oraz zaangażowaniu firmy EMITEL w tę reorganizację:

CZYTAJ WIĘCEJ


Warunki Techniczne.PL nr 37 z tematem głównym instalacje teletechniczne

„(…) Osoby, które nie zajmują się instalacjami teletechnicznymi na co dzień, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że już od 8 lat – dzięki wieloletnim wysiłkom ekspertów związanych z tą branżą”” – prawo (§ 192f. 1 WT) gwarantuje przedsiębiorcom telekomunikacyjnym możliwość przyłączenia do instalacji telekomunikacyjnej budynku wielorodzinnego na zasadzie równego dostępu.
Warunki Techniczne.PL nr 37

Ten „skromny” zapis sprawia, że dla mieszkańca lokalu w budynku wzniesionym po 2013 roku podpisanie umowy z dowolnym operatorem TV kablowej i internetu jest proste, nie wymaga ingerencji w okablowanie lokalu, szpecące klatki schodowe plątaniny kabli wielu operatorów przeszły do historii, zaś z przestrzeni naszych miast znika „antenoza”, jeszcze 10 lat temu będąca wątpliwą dekoracją dachów i elewacji (…)” napisał we wstępie Rafał Finster – Prezes Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki.

W numerze znajdą Państwo, między innymi, wywiad z Panem Jackiem Silskim – Prezesem Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz wypowiedzi Pana Jacka Kosiorka – Wiceprezesa PIRC.

WT.PL nr 37


Blockchain w Energetyce

Blockchain w Energetyce
25 marca 2021 r. odbędzie się 3 edycja seminarium online CBE POLSKA: „Blockchain w Energetyce”.

Dynamiczny rozwój technologii rozproszonych rejestrów daje możliwość sporych innowacji. Proces ten nie umknął sektorowi energetycznemu, który jest żywo zainteresowany rozwojem technologii blockchain. Strona wydarzenia ze szczegółowym opisem i agendą dostępna jest pod LINKIEM

BCH3 (.pdf)


13 Forum Gospodarcze TIME

13 Forum Gospodarcze TIME
W dniach 8-11 marca 2021 roku odbędzie się – w formule on line – Forum Gospodarcze TIME.

13 edycja Forum zorganizowana została z inicjatywy najaktywniejszych i największych organizacji i przedsiębiorstw sektora ICT. Tematyka Forum została podzielona na cztery nurty tematyczne: infrastrukturalny, przemysłowy, finansowy oraz usługowy.

CZYTAJ WIĘCEJ


Dni Budownictwa i Architektury 1-4 lutego 2021

Dni Budownictwa i Architektury 1-4 lutego 2021
W dniach 1 – 4 lutego Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD 4 FUTURE oraz Forum Designu i Architektury D&A w formule online.
Całość artykułu w Rzeczpospolitej: TUTAJ

Firma Corab podjęła współpracę z nowym inwestorem

Firma Corab
Firma Członkowska PIRC – Corab, działająca w branży fotowoltaicznej, jest jednym z wielu Przedsiębiorstw, które mają ogromny potencjał do dalszego dynamicznego rozwoju w obszarze rynku energetycznego.
Jeden z najważniejszych inwestorów w Polsce, Pan Michał Sołowow, zauważył ten potencjał. „Wsparcie ze strony jednego z najbardziej doświadczonych i cenionych przedsiębiorców w Polsce to dla Coraba początek nowego etapu rozwoju w 30-letniej historii firmy – komentuje Henryk Biały, Prezes Coraba. – To szansa na dalszy rozwój zarówno pod względem nowej oferty, jak i dalszego zwiększania skali biznesu na dynamicznie rozwijającym się rynku PV. Corab zostaje wzmocniony w kluczowym momencie, OZE zostały postawione przez Komisję Europejską w centrum planu odbudowy UE po pandemii, a środki na ten cel sięgną dziesiątek miliardów euro (…)”.
Całość artykułu w Rzeczpospolitej: TUTAJ

ARCHIWUM: 2020 <> 2019 <> 2018 <> 2017 <> 2016 <> 2015