Free songs
PIRC

Aktualności 2019′

ARCHIWUM: 2020 <> 2021 <> 2022DEBATA „Digitalizacja. Trendy i technologie, które zmieniają biznes” – PATRONAT PIRC

Executive Club – klub biznesowy zrzeszający kadrę zarządzającą polskich i zagranicznych firm, organizuje 16 października w Hotelu Bristol Warszawie debatę pt. „Digitalizacja. Trendy i technologie, które zmieniają biznes”.

CZYTAJ WIĘCEJ


V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019

26-27 września 2019 roku w Siedlcach (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny) odbędzie się V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019. Tematem przewodnim Szczytu będzie „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

CZYTAJ WIĘCEJ


Forum Nowoczesnej Produkcji czyli technologie, które kształtują przyszłość

23 i 24 września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, odbędzie się 8. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech, kongresu, który odpowie na pytania związane ze zmieniającym się środowiskiem produkcyjnym w Polsce. Wydarzenie od lat łączy przedstawicieli kluczowych firm produkcyjnych oraz dostawców rozwiązań. Jesiennej edycji Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech będzie towarzyszyć AI & Big Data Congress.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konkurs na „Budynek Mazowsza Roku 2019 z najlepszą instalacją teletechniczną”

W ramach X Wystawy TELETECHNIKA 2020, w nawiązaniu do realizowanych instalacji telekomunikacyjnych zgodnych z Rozporządzeniem Budynkowym, zapraszamy do zgłoszenia Państwa obiektu do uczestnictwa w Konkursie na „Budynek Mazowsza Roku 2019 z najlepszą instalacją teletechniczną”. Jest to pierwsza edycja naszego Konkursu, który, mamy nadzieję, zakończy się sukcesem. Formularz, Regulamin i Zaproszenie znajdują się w poniższym linku.

W razie zapytań i potrzeby pomocy przy wypełnianiu formularzy, szczególnie w zakresie szczegółów technicznych, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ


Resort cyfryzacji chce dywersyfikować dostawców urządzeń 5G

Chcemy dywersyfikacji dostawców urządzeń wykorzystywanych przy budowie sieci 5G; nasze stanowisko przekazaliśmy Komisji Europejskiej – powiedziała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Dodała, że resort chce też wprowadzenia systemu certyfikatów bezpieczeństwa 5G.

CZYTAJ WIĘCEJ


Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2019 – Patronat Honorowy PIRC

V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019 odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Tematem przewodnim będzie: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

CZYTAJ WIĘCEJ


Inteligentne miasta nie tylko dla największych, czyli X. Smart City Forum

18 i 19 września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, odbędzie się X. jubileuszowa edycja Smart City Forum. Kongres już od 5 lat zrzesza przedstawicieli administracji publicznej, sektora dostawców innowacyjnych usług oraz ekspertów w dziedzinie Smart City.

CZYTAJ WIĘCEJ


Sieć jednoczęstotliwościowa DAB+ w drukowanej wersji Radio World

W czerwcowym wydaniu Radio World pojawił się artykuł o sieci jednoczęstotliwościowej DAB+, która działa w ramach projektu LokalDAB. (http://pirc.org.pl/cyfryzacja-radia/artykuly/cyfrowe-radio-dab-dla-lokalnych-nadawcow/). Wydawca umieścił nawet wzmiankę z linkiem do tego artykułu na pierwszej stronie tego branżowego magazynu o zasięgu globalnym.

CZYTAJ WIĘCEJ


ANGACOM 2019

4 – 6 czerwca w Kolonii odbywać się będzie kolejna edycja ANGACOM 2019 – Wystawa i Konferencja na temat szerokopasmowego internetu, telewizji i Internetu.

CZYTAJ WIĘCEJ


FIBER POWER TELKO 2019

27 – 29 maja odbędzie się Konferencja Fiber Power TELKO 2019. Fiber Power to seria największych konferencji organizowanych przez FCA Sp.z o.o. pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia (w 2016 i 2018 roku) przeznaczone dla sektora energetycznego, jednak w związku z dużym zainteresowaniem innych branż, FCA postanowiło zorganizować w tym roku edycję poświęconą głównie rynkowi telekomunikacyjnemu – Fiber Power TELKO 2019. Na konferencję  zaproszono  wszystkich największych operatorów telekomunikacyjnych, transmisji danych, CATV, DC ale także energetyki, którzy posiadają własną infrastrukturę jak  Energa Operator, PSE. Udział w konferencji zapowiedziało około 100 uczestników; kluczowe osoby z działów planowania i rozwoju sieci, IT, bezpieczeństwa (kierownicy i dyrektorzy, osoby decyzyjne).

CZYTAJ WIĘCEJ


Ruszyły konkursy w 34 miastach na emisję cyfrową w DAB+

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na cyfrowe multipleksy lokalne w 34 miastach dla nadawców lokalnych i regionalnych. Chciałaby przekonać obecne na rynku, jak i nowe rozgłośnie, że koszty takiej emisji są niższe, a jakość lepsza.

CZYTAJ WIĘCEJ


Rząd przygotował megaustawę w sprawie 5G i światłowodów

Minister cyfryzacji Marek Zagórski liczy na to, że Sejm na najbliższym posiedzeniu zajmie się projektem tzw. megaustawy, której przepisy służą m.in. wdrożeniu 5G i ułatwiają budowę infrastruktury światłowodowej. Ustawa powinna być przyjęta przed wakacjami.

CZYTAJ WIĘCEJ


Infrastruktura sieci XXI wieku czyli w drodze do globalnej wspólnoty sieciowej

8 maja w Hotelu Bristol miała miejsce ekspercka debata poruszająca tematy nowoczesnych systemów łączności bezprzewodowej, rozwoju technologii światłowodowej oraz roli operatora w świecie 5G. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Infrastruktura sieci XXI wieku – relacja, foto


5.lecie Przedsiębiorcy.pl i 10.lecie MZHPiU

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Z-Hotel Business&SPA w Otwocku, odbyła się uroczysta Gala z okazji 5-lecia Przedsiębiorcy.pl oraz 10-lecia MZHPiU, zorganizowana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług.

Podczas uroczystości, Robert Składowski, Prezes OFPiP Przedsiębiorcy.pl oraz Tomasz Waźbiński, Prezes MZHPiU, wręczyli  Panu Wojciechowi Sosińskiemu, Wiceprezesowi Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej dyplom z podziękowaniem za dotychczasową współpracę.


Podziękowania dla Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego od Prezesa Jacka Silskiego

Prezes Jacek Silski podziękował Ministrowi Markowi Zagórskiemu za wsparcie Ministerstwa Cyfryzacji dla PIRC. Okazją do spotkania były obchody 30.lecia telewizji satelitarnej w Polsce.


Złoty Medal 2019 Wybór Konsumentów dla Cyfrowego Polsatu

Relacja z wręczenia prestiżowej nagrody dla Cyfrowego Polsatu za zestaw internetu domowego 300, który otrzymał Złoty Medal 2019 Wybór Konsumentów w Konkursie na najlepszy produkt Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Materiał zrealizowany przez Telewizję Polsat z okazji 30-lecia TV satelitarnej w Polsce w Polsat News.


MUX-8

Zapraszamy do zapoznania się z felietonem na temat MUX-8. To bardzo nowoczesne rozwiązanie. Oprócz tradycyjnych kanałów telewizyjnych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie dodatkowych treści w tzw. kanałach wirtualnych.

Felieton


Raport z Wystawy TELETECHNIKA 2019

W dniach 13-15 marca 2019 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, odbyły się XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2019, które były połączone z Wystawą TELETECHNIKA 2019.

RAPORT Teletechnika 2019


30 lat telewizji satelitarnej w Polsce

Agencja Informacyjna Newseria zamieściła artykuł i krótką relację z Uroczystej Gali Otwarcia Wystawy TELETECHNIKA 2019, podczas której wręczono  statuetki, między innymi, z okazji 30.lecia telewizji satelitarnej w Polsce. Na temat jubileuszu wypowiedzieli się: Przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, Prezes ASTRA CEE, Pan Marcin Ornass-Kubacki oraz Prezes Zarządu PIRC, Jacek Silski.

Cały artykuł i relacja


XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury

W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, odbędzie się 18. Edycja Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Sympozjum towarzyszyć będzie Konkurs Złotych Anten, który ma na celu popularyzację zarówno osób, jak i firm, które przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego, ICT i transformacji Gospodarki do fazy 4.0. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu i wręczenie statuetek laureatom nastąpi podczas towarzyszącej wydarzeniu wieczornej Wielkiej Gali Złotych Anten.

CZYTAJ WIĘCEJ


Eksperci PIRC w programie „Warszawski Dzień”

Urszula Marzec (Astra CEE) i Krzysztof Sidor (Diomar) wystąpili w programie „Warszawski Dzień” jako Eksperci PIRC.

Tematem rozmowy było 30.lecie telewizji satelitarnej w Polsce.

FILM do obejrzenia


Patronat Honorowy PIRC

27 marca 2019 roku w Warszawie odbędzie się szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA”. Głównym celem wydarzenia jest wymiana doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród  przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, które zajmują się kwestiami: cyberbezpieczeństwa, ochrony danych, bezpieczeństwa systemów informatycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konkurs Osobowość Roku 2018 rozstrzygnięty!

Podczas Uroczystej Gali Otwarcia Targów ELEKTROTECHNIKA 2019 i Wystawy TELETECHNIKA 2019 ogłoszono wyniki Konkursu Osobowość Roku 2018. W kategorii otoczenie biznesu Laureatką została Pani Krystyna Rosłan-Kuhn, międzynarodowy ekspert w dziedzinie wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie, działa na rzecz ułatwień dostępu do mediów i multimediów dla osób niepełnosprawnych. Organizatorka i współorganizatorka wielu konferencji związanych z cyfryzacją radiofonii i telewizji. Znana w środowisku ze swego zaangażowania w implementację i popularyzację radiofonii i telewizji cyfrowej, niekwestionowany autorytet w branży.


IX Wystawa TELETECHNIKA 2019

Już po raz dziewiąty w ramach XVII TARGÓW ELEKTROTECHNIKA odbywać się będzie  IX WYSTAWA  TELETECHNIKA – jedyna w Polsce impreza wystawiennicza, obejmująca swym zakresem zagadnienia związane z budownictwem telekomunikacyjnym i instalacjami teletechnicznymi, podczas której odbywać się będą warsztaty, szkolenia i prezentacje na temat najnowocześniejszych rozwiązań dla telekomunikacji i teletechniki. Skierowana jest do producentów i dystrybutorów urządzeń, doradców, projektantów, wykonawców  i administratorów wszelkich systemów teletechnicznych.


Komisja Prawa Autorskiego

Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podpisał akty powołania arbitrów Komisji Prawa Autorskiego IX kadencji.  Członkami Komisji zostali nominowani przez Polską Izbę Radiodyfuzji Cyfrowej Panowie Janusz Piotr Kolczyński i Dariusz Kazberuk. 13 marca 2019 roku odbyło się w siedzibie Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uroczyste wręczenie aktów powołania na arbitrów Komisji Prawa Autorskiego 9 kadencji  oraz pierwsze posiedzenie Komisji Prawa Autorskiego, na którym wybrano przewodniczącego Komisji Prawa Autorskiego.


Senat zabrał UKE kompetencje ws. pasma 700 MHz pod sieć 5G

Poprawkę ograniczającą przyznane wcześniej UKE kompetencje dotyczącą zagospodarowania pasma 700 MHz zaproponowali senatorowie. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Według wcześniejszych planów to Prezes UKE miał zdecydować o zagospodarowaniu częstotliwości 700 MHz. Zgodnie z poprawką o rozdysponowaniu częstotliwości zdecyduje specustawa.

CZYTAJ WIĘCEJ


Liga Specjalistów

16 stycznia rusza III tura Ligi Specjalistów. Finał będzie miał miejsce na Targach ELEKTROTECHNIKA 2019 w Warszawie. Ideą konkursu jest propagowanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów branży teletechnicznej i elektrycznej.
Na cele konkursu została uruchomiona specjalna strona internetowa

Do udziału w konkursie można włączyć się od III tury i odpowiedzieć na pytania z poprzednich tur.


ARCHIWUM: 2018 <> 2017 <> 2016 <> 2015


<