Free songs
PIRC

Aktualności 2019′

POWRÓT DO: AKTUALNOŚCIIX Wystawa TELETECHNIKA 2019

Już po raz dziewiąty w ramach XVII TARGÓW ELEKTROTECHNIKA odbywać się będzie  IX WYSTAWA  TELETECHNIKA – jedyna w Polsce impreza wystawiennicza, obejmująca swym zakresem zagadnienia związane z budownictwem telekomunikacyjnym i instalacjami teletechnicznymi, podczas której odbywać się będą warsztaty, szkolenia i prezentacje na temat najnowocześniejszych rozwiązań dla telekomunikacji i teletechniki. Skierowana jest do producentów i dystrybutorów urządzeń, doradców, projektantów, wykonawców  i administratorów wszelkich systemów teletechnicznych.


Komisja Prawa Autorskiego

Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podpisał akty powołania arbitrów Komisji Prawa Autorskiego IX kadencji.  Członkami Komisji zostali nominowani przez Polską Izbę Radiodyfuzji Cyfrowej Panowie Janusz Piotr Kolczyński i Dariusz Kazberuk. 13 marca 2019 roku odbyło się w siedzibie Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uroczyste wręczenie aktów powołania na arbitrów Komisji Prawa Autorskiego 9 kadencji  oraz pierwsze posiedzenie Komisji Prawa Autorskiego, na którym wybrano przewodniczącego Komisji Prawa Autorskiego.


Senat zabrał UKE kompetencje ws. pasma 700 MHz pod sieć 5G

Poprawkę ograniczającą przyznane wcześniej UKE kompetencje dotyczącą zagospodarowania pasma 700 MHz zaproponowali senatorowie. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Według wcześniejszych planów to Prezes UKE miał zdecydować o zagospodarowaniu częstotliwości 700 MHz. Zgodnie z poprawką o rozdysponowaniu częstotliwości zdecyduje specustawa.

CZYTAJ WIĘCEJ


Liga Specjalistów

16 stycznia rusza III tura Ligi Specjalistów. Finał będzie miał miejsce na Targach ELEKTROTECHNIKA 2019 w Warszawie. Ideą konkursu jest propagowanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów branży teletechnicznej i elektrycznej.
Na cele konkursu została uruchomiona specjalna strona internetowa

Do udziału w konkursie można włączyć się od III tury i odpowiedzieć na pytania z poprzednich tur.


ARCHIWUM: 2018 <> 2017 <> 2016 <> 2015
Copyright © PIRC 2012-2018