Free songs
PIRC

Aktualności 2019′

POWRÓT DO: AKTUALNOŚCIZłoty Medal 2019 Wybór Konsumentów dla Cyfrowego Polsatu

Relacja z wręczenia prestiżowej nagrody dla Cyfrowego Polsatu za zestaw internetu domowego 300, który otrzymał Złoty Medal 2019 Wybór Konsumentów w Konkursie na najlepszy produkt Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Materiał zrealizowany przez Telewizję Polsat z okazji 30-lecia TV satelitarnej w Polsce w Polsat News.


MUX-8

Zapraszamy do zapoznania się z felietonem na temat MUX-8. To bardzo nowoczesne rozwiązanie. Oprócz tradycyjnych kanałów telewizyjnych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie dodatkowych treści w tzw. kanałach wirtualnych.

Felieton


Raport z Wystawy TELETECHNIKA 2019

W dniach 13-15 marca 2019 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, odbyły się XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2019, które były połączone z Wystawą TELETECHNIKA 2019.

RAPORT Teletechnika 2019


30 lat telewizji satelitarnej w Polsce

Agencja Informacyjna Newseria zamieściła artykuł i krótką relację z Uroczystej Gali Otwarcia Wystawy TELETECHNIKA 2019, podczas której wręczono  statuetki, między innymi, z okazji 30.lecia telewizji satelitarnej w Polsce. Na temat jubileuszu wypowiedzieli się: Przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, Prezes ASTRA CEE, Pan Marcin Ornass-Kubacki oraz Prezes Zarządu PIRC, Jacek Silski.

Cały artykuł i relacja


XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury

W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, odbędzie się 18. Edycja Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Sympozjum towarzyszyć będzie Konkurs Złotych Anten, który ma na celu popularyzację zarówno osób, jak i firm, które przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego, ICT i transformacji Gospodarki do fazy 4.0. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu i wręczenie statuetek laureatom nastąpi podczas towarzyszącej wydarzeniu wieczornej Wielkiej Gali Złotych Anten.

CZYTAJ WIĘCEJ


Eksperci PIRC w programie „Warszawski Dzień”

Urszula Marzec (Astra CEE) i Krzysztof Sidor (Diomar) wystąpili w programie „Warszawski Dzień” jako Eksperci PIRC.

Tematem rozmowy było 30.lecie telewizji satelitarnej w Polsce.

FILM do obejrzenia


Patronat Honorowy PIRC

27 marca 2019 roku w Warszawie odbędzie się szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA”. Głównym celem wydarzenia jest wymiana doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród  przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, które zajmują się kwestiami: cyberbezpieczeństwa, ochrony danych, bezpieczeństwa systemów informatycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konkurs Osobowość Roku 2018 rozstrzygnięty!

Podczas Uroczystej Gali Otwarcia Targów ELEKTROTECHNIKA 2019 i Wystawy TELETECHNIKA 2019 ogłoszono wyniki Konkursu Osobowość Roku 2018. W kategorii otoczenie biznesu Laureatką została Pani Krystyna Rosłan-Kuhn, międzynarodowy ekspert w dziedzinie wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie, działa na rzecz ułatwień dostępu do mediów i multimediów dla osób niepełnosprawnych. Organizatorka i współorganizatorka wielu konferencji związanych z cyfryzacją radiofonii i telewizji. Znana w środowisku ze swego zaangażowania w implementację i popularyzację radiofonii i telewizji cyfrowej, niekwestionowany autorytet w branży.


IX Wystawa TELETECHNIKA 2019

Już po raz dziewiąty w ramach XVII TARGÓW ELEKTROTECHNIKA odbywać się będzie  IX WYSTAWA  TELETECHNIKA – jedyna w Polsce impreza wystawiennicza, obejmująca swym zakresem zagadnienia związane z budownictwem telekomunikacyjnym i instalacjami teletechnicznymi, podczas której odbywać się będą warsztaty, szkolenia i prezentacje na temat najnowocześniejszych rozwiązań dla telekomunikacji i teletechniki. Skierowana jest do producentów i dystrybutorów urządzeń, doradców, projektantów, wykonawców  i administratorów wszelkich systemów teletechnicznych.


Komisja Prawa Autorskiego

Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podpisał akty powołania arbitrów Komisji Prawa Autorskiego IX kadencji.  Członkami Komisji zostali nominowani przez Polską Izbę Radiodyfuzji Cyfrowej Panowie Janusz Piotr Kolczyński i Dariusz Kazberuk. 13 marca 2019 roku odbyło się w siedzibie Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uroczyste wręczenie aktów powołania na arbitrów Komisji Prawa Autorskiego 9 kadencji  oraz pierwsze posiedzenie Komisji Prawa Autorskiego, na którym wybrano przewodniczącego Komisji Prawa Autorskiego.


Senat zabrał UKE kompetencje ws. pasma 700 MHz pod sieć 5G

Poprawkę ograniczającą przyznane wcześniej UKE kompetencje dotyczącą zagospodarowania pasma 700 MHz zaproponowali senatorowie. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Według wcześniejszych planów to Prezes UKE miał zdecydować o zagospodarowaniu częstotliwości 700 MHz. Zgodnie z poprawką o rozdysponowaniu częstotliwości zdecyduje specustawa.

CZYTAJ WIĘCEJ


Liga Specjalistów

16 stycznia rusza III tura Ligi Specjalistów. Finał będzie miał miejsce na Targach ELEKTROTECHNIKA 2019 w Warszawie. Ideą konkursu jest propagowanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów branży teletechnicznej i elektrycznej.
Na cele konkursu została uruchomiona specjalna strona internetowa

Do udziału w konkursie można włączyć się od III tury i odpowiedzieć na pytania z poprzednich tur.


ARCHIWUM: 2018 <> 2017 <> 2016 <> 2015
Copyright © PIRC 2012-2018