Free songs
PIRC

Prezes PIRC Jacek Silski otrzymał tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 w kategorii Otoczenie biznesu


Szanowni Państwo,

W imieniu Organizatorów chcielibyśmy poinformować, że został rozstrzygnięty Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2017.

Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu. W tym roku tytuły przyznano po raz pierwszy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 31 stycznia 2018 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w trakcie gali otwarcia XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XVI Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017.Nominowanymi do nagrody w kategorii GOSPODARKA zostali:


Arkadiusz Chmiel jest Prezesem Zarządu firmy KANLUX S.A., wiodącego dostawcy i, dzięki podjętym w ostatnim okresie działaniom, producenta innowacyjnego sprzętu oświetleniowego w Polsce. Arkadiusz Chmiel jest Wiceprezesem Klastra Inteligentnego Oświetlenia.

Skutecznie buduje pozycję spółki KANLUX, jako wiodącej firmy na rynku oświetleniowym w Polsce. KANLUX posiada 9 zagranicznych oddziałów i zatrudnia ponad 300 osób.

Arkadiusz Chmiel przejął stery firmy KANLUX w bardzo trudnym okresie, jednak jego działania spowodowały, że spółka KANLUX stała się jednym z najważniejszych graczy na rynku w Polsce, a otworzony w roku 2017 TECHPARK firmy KANLUX, w którym zlokalizowano dział rozwoju, nowoczesne laboratorium i showroom jest wizytówką firmy, firmy nowoczesnej, innowacyjnej wytyczającej kierunki rozwoju sprzętu oświetleniowego w Polsce. Arkadiusz Chmiel jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.


Wojciech Dzida jest współtwórcą przekształcenia małej firmy rodzinnej w duże przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku elektrotechnicznym.

Firma ZAMEL jest znakomitym przykładem polskiej przedsiębiorczości i zmian, jakie zaszły w 1989 roku. Początki, jak zwykle były trudne, w tym przypadku to zakład rzemieślniczy założony przez Józefa, seniora rodu Dzidów, a obecnie to duża spółka prowadzona przez Wojciecha, jego następcę.

ZAMEL przeszedł długa drogę, od sprzedaży na rynku krajowym po sprzedaż na rynki zewnętrzne. Od małego warsztatu po wielkopowierzchniowe obiekty produkcyjne i magazynowe.

Oferta firmy ZAMEL oraz przedsiębiorstw powiązanych: Spółki CET, firmy BITTORF i ZEG ENERGETYKA obejmuje ponad 5.000 produktów od dzwonków elektrycznych, przez urządzenia automatyki budynkowej i elementy Inteligentnego Domu, w tym inteligentne systemy oświetlenia i sterowania, po maty grzejne i przewody niskiego napięcia.

Najlepszym Znakiem Jakości produktów firmy ZAMEL, jest zjawisko kopiowania wybranych produktów z oferty firmy przez różnych producentów na świecie. I wbrew stereotypom, nie pochodzą oni wyłącznie z krajów azjatyckich.

Wojciech Dzida jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej.


Andrzej Jurczak. Jego kariera to osiągnięcia na miarę amerykańskiego snu – od handlowca do prezesa spółki giełdowej. Od początku, czyli od 1994 roku do dnia dzisiejszego, związany jest z firmą GRODNO, założoną i pierwotnie prowadzoną przez jego rodziców.

Pod jego zarządem GRODNO weszło na parkiet rynku New Connect, a następnie na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych. Wzrost kapitalizacji Spółki wyniósł od kilkunastu milionów do ponad 200 mln złotych. Obecnie GRODNO, w swojej kategorii, zajmuje 4-5 miejsce w kraju.

Andrzej Jurczak to przykład do naśladowania. Wzór człowieka, który dzięki swojej pracy, uporowi i rozwojowi umiejętności potrafił rozwinąć biznes swoich rodziców. Podczas, gdy inni sprzedawali swoje firmy wielkim rynkowym graczom, on z uporem inwestował czas i kapitał w swoją firmę, wierząc w swój sukces i sukces Spółki GRODNO.

Pomimo, że jest człowiekiem dużego formatu (i nie chodzi tu jego o wzrost), zachował dawną skromność i bezpośredniość w kontaktach międzyludzkich.

Andrzej Jurczak jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Robert Olsztyn, Prezes zarządu spółki ZIPP Skutery jest wizjonerem i realizatorem swoich wizji. Pasjonuje się tworzeniem i wdrażaniem nowych koncepcji sprzedaży, które pozwalają mu zostać liderem sprzedaży w poszczególnych niszach produktowych. Jego zainteresowania są bardzo szerokie, od tworzenia nowych modeli biznesowych po pilotowanie małych samolotów. Np. w ramach grupy KROSS stworzył profesjonalną grupę kolarską z Mają Włoszczowską na czele.

Jest jednym z pionierów elektromobilności w Polsce. Od kilku lat z powodzeniem oferuje rowery elektryczne.

Stworzył 3 nowe marki: VOLTENO w branży elektrotechnicznej, MONTERIA – w branży rowerowej i JASNOWIZJA w branży oświetleniowej.

Jego marki wielokrotnie otrzymywały Nominacje do Godła Liderów branży wykończeniowo-budowlanej w kategoriach FIRMA ROKU i PRODUKT ROKU. VOLTENO zostało laureatem PRODUKT ROKU 2016.

Robert Olsztyn jest absolwentem Szkół Technicznych.


Piotr Pętlak jest współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu Spółki ERKO, czołowego producenta końcówek i złączek kablowych, narzędzi do prac elektrycznych, detali do silników samolotów pasażerskich oraz linii i maszyn automatyzujących procesy produkcyjne. Jest Wiceprezesem Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki. Prywatnie zapalony motocyklista i podróżnik – nie lubi mówić o sobie, za to godzinami może opowiadać o swojej pracy. Firma na jakiej czele stoi Piotr Pętlak, jako pierwsza w kraju otrzymała Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001, wg polskiej edycji tej normy.

Piotr Pętlak, znakomicie wykorzystuje środki unijne, zrealizował około 50 projektów związanych z rozwojem infrastruktury, urządzeń i maszyn produkcyjnych oraz aparatury badawczej i szkoleń pracowników.

Dynamicznie rozwija sieć partnerów biznesowych ERKO, tak w kraju, jak i zagranicą. Dostarcza produkty na rynki krajów Europy Zachodniej, Skandynawii, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W 2016 roku przystąpił do walki o największy rynek świata – Chiny.

Piotr Pętlak jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, kierunek Automatyka i Robotyka.


Zwycięzcą Konkursu w kategorii GOSPODARKA został Wojciech DzidaNominowanymi do nagrody w kategorii OTOCZENIE BIZNESU zostali:


Mirosław Mazur, członek Stowarzyszenia Polskich energetyków (SPE), członek zwyczajny Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowego. Prowadzi badania alternatywnego systemu zasilania budynku mieszkalnego z zastosowaniem ogniw fotowoltaicznych, turbin wiatrowych oraz innych odnawialnych źródeł, które mogą być alternatywnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej dla potrzeb obecnie istniejących budynków mieszkalnych oraz nowo budowanych obiektów pasywnych. Od 24 lat zawodowo zajmuje się gospodarką elektroenergetyczną w Polskiej Spółce Gazownictwa, systemami tankowania gazem ziemnym pojazdów. Jest wykonawcą instalacji elektroenergetycznej, teleinformatycznej oraz systemów zasilania energią odnawialną z zastosowaniem nowoczesnych technologii w kilkudziesięciu budynkach mieszkalnych.

Mirosław Mazur jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, doktorantem na Politechnice Lubelskiej.


Ryszard Migdalski jest organizatorem ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji oraz kursów o tematyce elektrycznej, szczególnie w dziedzinie automatyki elektroenergetycznej.

Przewodniczący Komitetu Programowo – Organizacyjnego międzynarodowych targów ENERGETAB w latach 1997 – 2017. Za jego kadencji targi o charakterze lokalnym rozwinęły się, stając się największymi targami energetycznymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ryszard Migdalski w całym okresie ponad 44-letniej działalności zawodowej położył wielkie zasługi w zakresie doskonalenia zawodowego elektroenergetyków oraz promocji osiągnięć przemysłu elektrotechnicznego.

Działacz Stowarzyszenia Elektryków Polskich – pełniący funkcje kierownicze na szczeblu wojewódzkim i centralnym.

Ryszard Migdalski jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.


Jacek Silski, działacz gospodarczy, m.in. twórca i współzałożyciel Stowarzyszenia Firm Branży Satelitarnej w Polsce, obecnie PIRC – Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

Od 2007 roku Prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, twórca i współzałożyciel Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN w Poznaniu, od 2007 roku Prezes Zarządu, a od 2004 roku Członek Rady Głównej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, współzałożyciel i ekspert Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wiceprzewodniczący Woj. Komisji Dialogu Społecznego Woj. Wielkopolskiego, Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, Członek Rady Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej przy Politechnice Poznańskiej, Członek Rady Gospodarczej przy Rektorze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 2012-2016 Członek Rady Programowej TVP O/Poznań.

Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie telewizji, radia i Internetu, w tym szerokopasmowego.

To dzięki uporowi i determinacji Pana Jacka Silskiego Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wprowadziło rewolucyjne zmiany w zakresie instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej, nakładając na inwestorów obowiązki umożliwiające mieszkańcom korzystanie z nowoczesnych rozwiązań teletechnicznych.

Jacek Silski jest absolwentem Politechniki Poznańskiej.


Bogusława Wiewiórowska-Paradowska zarządza wydawniczą Grupą MEDIUM, która w prowadziła na rynek następujące czasopisma technicznych: „Rynek Instalacyjny”, „Izolacje”, „elektro.info”, „Administrator” oraz czasopisma popularyzującego wiedzę techniczną „Ekspert Budowlany”. Prowadzi 5 portali tematycznych rozszerzających tematykę czasopism drukowanych: „Rynekinstalacyjny.pl”, „Izolacje.com.pl”, „elektro.info”, „administrator24.info”, „ekspertbudowlany.pl” oraz wielu pomniejszych stron popularyzujących poszczególne pozycje książkowe.

Jest wydawcą ponad 50 książek i dodatków o tematyce technicznej z czego połowa dotyczy branży elektroenergetycznej na czele z „Poradnikiem projektanta elektryka”.

Bogusława Wiewiórowska-Paradowska, jest członkiem Komisji Rewizyjnej Izby Wydawców Prasy, należy do Polskiej Izby Książki, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości, jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Inżynierii Sanitarnej.

Bogusława Wiewiórowska-Paradowska to absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, oraz kursu MBA Akademii Leona Koźmińskiego.Zwycięzcą Konkursu w kategorii OTOCZENIE BIZNESU został Jacek Silski
Organizatorami Konkursu są: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki (KIGE), Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB), Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne (PSE), Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego (PZPO), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Stowarzyszenie Polskich Energetyków (SPE), Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej (PIRC) oraz Izba Architektów R.P. (IARP).

Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce.


Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z targów TELETECHNIKA 2018.0 Comments

Leave a Reply