Free songs
PIRC

Patronat PIRC – IV edycja Smart City Forum

Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej objęła patronatem honorowym kolejną, czwartą już edycję Smart City Forum, która odbędzie się w dniach 14-15 września 2016 roku w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A.


Na co dzień jesteśmy świadkami tego, jak wielką transformację przeżywają miasta. W ciągu ostatnich lat koncepcja smart city przeżywa swój rozkwit. I nie chodzi jedynie o modernizację dróg czy budynków, ale również o zrównoważoną energetykę, planowanie przestrzeni miejskiej, edukację, dostęp do otwartych danych, systemy płatności, inteligentną mobilność, czy też smart citizen. Między innymi te tematy będą przedmiotem dyskusji uczestników IV edycji Smart City Forum.

Postęp technologiczny oraz informatyzacja wielu aspektów życia miast i ich mieszkańców sprawia, że pojawiają się nowe pomysły na zwiększenie interaktywności miejskiej infrastruktury, jak również wiele problemów związanych z ich wdrożeniem. Dlatego tak ważnym elementem jest prowadzenie dialogu między miastami, instytucjami publicznymi i prywatnymi przedsiębiorstwami, które powinny wymieniać swoje doświadczenie oraz dzielić się dobrymi praktykami w sferze smart city. Z tego powodu powołana została Rada Programowa składająca się z przewodniczącego Pana Mariusza Gaca, Wiceprezesa Zarządu Orange Polska, prezydentów polskich miast oraz licznych przedstawicieli dostawców rozwiązań dla sektora.

„Na konferencji Smart City Forum możemy znaleźć mnóstwo inspiracji do dalszego rozwoju naszych małych ojczyzn, do rozwoju naszych miast, do wymiany dobrych praktyk, do pewnej refleksji nad tym co robimy i robienia tego lepiej. To forum podczas, którego możemy praktycznie porozmawiać o nowych technologiach, o smart cities, o smart citizens oraz o tym co jest przyszłością rozwoju naszych miast.” – mówi Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska.

Nad merytoryczną wartością kongresu czuwa Rada Programowa w której zasiadają między innymi:
Robert Biedroń (Prezydent Miasta Słupska), Sylwia Bilska (Dyrektor Zarządzająca PayU w Polsce), Ronald Binkofski (Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce), Maciej Bluj (Wiceprezydent Miasta Wrocławia), Mariusz Gaca (Wiceprezes Zarządu, Orange Polska, Przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Marcin Wojdat (Sekretarz m.st Warszawy)


Zapraszamy do zapoznania się z FOTORELACJĄ z poprzedniej edycji Smart City Forum oraz odwiedzenia STRONY wydarzenia


0 Comments

Leave a Reply


%d bloggers like this: